Yüzey Çeşitleri, Tezgah ve Menteşeler

Laminat Yüzeyler: Laminat yüzeylerde kalite ve estetik değerleri en yüksek ürünler kullanılır. Laminat yüzeyli ürünler mekanik etkenlere, suya ve neme karşı çok dirençlidir. Bu nedenle temizlik ve bakımları en kolay ürünlerdir.

Lake Yüzeyler: Eurodecor’un lake yüzeyleri piyasada bulunan en dayanıklı boyalardan üretilir. Lake yüzeylerin, üretimlerinde söz edilen üstün niteliklere rağmen çizilme, aşınma ve rutubete karşı laminat yüzeyler kadar dayanıklı olması beklenmemeli, temizlik ve bakımında özen gösterilmelidir. Lake yüzeyler ile aynı renkteki laminat yüzeyler yan yana kullanıldığında az da olsa renk farklılıkları gözlenebilir. Lake yüzeylerde sonradan sipariş edilen parçalar, eski yüzeylerle ancak belli bir süre sonra uyum sağlar. Eurodecor’da tüm ahşap ve lake yüzeyler poliüretan esaslı vernik ile kaplanır. Poliüretan verniğin yapısında formaldehit yoktur. Yüzeyler kolayca temizlenebilir. Yiyecek maddelerinin bu yüzeylerle temasında hiçbir sakınca yoktur.

Tezgahlar: Tezgahlar 4cm kalınlıktadır. Tezgah yüzeylerinde kullanım amacına uygun olarak çizilmeye karşı dirençli özellikte laminatlar kullanılır.
Tezgah altı ve arkası rutubetin tezgaha nüfuz etmesini önleyecek şekilde kaplanır. Özel bağlantı elemanları, rutubete dayanıklı yapıştırıcılar ile köşe ek yerleri problemsiz bir şekilde çözümlenir.

Menteşeler: Tüm kapaklar 110 derece açı ile açılan kapağın kolaylıkla çıkarılıp takılabilmesini sağlayan ve kapatma otomatiği bulunan klips-menteşeler ile donatılmıştır. 90x90 alt, 65x65 üst köşe dolaplarında ve 60 – 90 cm kiler boy dolaplarında ise aynı özelliklerde ancak 165 derece açılım sağlayan menteşeler kullanılır.