Genel Bakım Talimatları

BAKIM TALİMATLARI – SON MÜŞTERİLER İÇİN ÖNEMLİ BİLGİLER

Değerli müşterimiz,

Yeni mutfağınızı uzun yıllar boyunca keyifle kullanmak istiyorsanız, aşağıdaki sayfalarda uygun bakım ve onarım ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Mutfağınızı kullanmaya başlamadan önce bu bakım ve onarım talimatlarını dikkatle okuyun. Bu bilgiler, genel bilgilerin yanı sıra sadece bizim ürettiğimiz ürünler ile ilgili özel talimatları da içerir. Bu belgeleri güvenli bir yerde saklamanızı ve varsa bir sonraki mal sahibine de iletmenizi tavsiye ederiz.

Ayrıca kullanma talimatlarının yanı sıra mobilya, aksesuar ve elektrikli el aletleri gibi ek bilgilere de buradan ulaşabilirsiniz.

Üreticiler, yanlış kullanımdan kaynaklanan sorunlarda ve yanlış bakım veya işlemin sonucunda oluşan zararlarda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Eurodecor ailesi olarak, yeni mutfağınızda hiçbir sorun yaşamadan keyifli zamanlar geçirmenizi dileriz.

GENEL BAKIM TALİMATLARI

Yüksek kaliteli yüzeylere sahip bir mutfağın bakımı çok kolaydır. Yeni mutfağınızın ömrünü uzatmak ve değerini korumak için size gereken sadece düzenli ve doğru bakım yapmaktır.

Bu nedenle, lütfen aşağıdaki bakım talimatlarını uygulayın:

  • Sadece hafif, suda çözünen ve ürün bilgilerinde açıkça mutfak mobilyaları kullanımı için tasarlanmış olduğu belirtilen ev temizlik maddelerini kullanın.
  • Alkol ve eritici özelliğe sahip maddeleri kesinlikle kullanmayın.
  • İster parlak ister mat yüzeyli mobilyaya sahip olun, hiçbir zaman aşındırıcı maddeler veya çözücüler gibi sert kimyasal maddeleri kullanmayın.
  • Yüzeyde tamir veya rötuş yapmak artık bir dereceye kadar mümkün olsa da siz ovma tozları, çelik yün veya pot temizleyiciler gibi yüzeye zarar verebilecek maddeleri kullanmayın.
  • Çözücü maddeler içerdikleri için cam temizleyicilerini de bu yüzeylerde kullanmayın.
  • Temizlik için yumuşak bir bez veya sünger kullanın.

Mikro-fiber yada çözücü özelliği olan temizlik bezleri kullanmayın. Çünkü bu tür bezler ince zımpara parçacıkları içerdikleri için yüzeyde çizilmeye neden olabilir.

  • Mutfak mobilyaları iç kısımlarında tesisat borularından ve rutubetten kaynaklanabilen nem ve kokunun giderilmesi ve modüllere zarar vermemesi için iç yüzeyler ve raflar önce nemli bir bezle sonra da kuru bezle silinmelidir. Temizlemede kuvvetli kimyasallar ve çözücüler (tiner, aseton, çamaşır suyu, kireç çözücü vb.) kullanılmamalıdır.
  • Kirlenen yüzeyi her zaman mümkün olduğunca çabuk temizleyin. Yeni olmuş bir leke çok daha kolay çıkar ve genellikle tamamen çıkarılabilir.

Hiçbir şekilde buharlı bir temizleyici kullanmayınız.

  • Temizledikten sonra, tüm yüzeyi tamamen kuru kalacak şekilde silin.

Her zaman tüm yüzeyleri kuru tutun. Yüzeyde su ve diğer sıvıların kalmasına olanak vermek kalıcı hasarlara yol açabilir.

Değişen malzeme tasarımları kişiye özel bakım talimatları gerektirir. Bu nedenle, mutfak bakımınız için özel uyarıları dikkate almalısınız.